FOTOGRAFIA NOWORODKOWA WROCŁAW - SESJA NOWORODKOWA


           Czas noworodkowy jest bardzo wyjątkowy. Wiąże się z wieloma emocjami a także nowymi wyzwaniami dla rodziców. W tym czasie dzieci szybko się rozwijają i w kilka tygodni ze śpiących słodko bobasków zmieniają się w coraz bardziej ruchliwie, ciekawskie niemowlaczki. Warto więc pomyśleć o uwiecznieniu tych niepowtarzalnych i ulotnych chwil na profesjonalnej sesji fotograficznej.

Kiedy?

Sesje noworodkowe wykonuję od 6 do 14 dnia życia dziecka. Im młodszy noworodek tym ma głębszy sen a reakcje na bodźce zewnętrzne są jeszcze bardzo słabe. Z doświadczenia wiem, że w późniejszym terminie dzieci coraz łatwiej wybudzają się przy zmianie pozycji czy nawet czapeczki i trudniej zapadają z powrotem w sen co powoduje wydłużenie sesji do wielu godzin. Ponadto mogą pojawić się kolki a także tzw. trądzik niemowlęcy. Czasami rodzice pytają mnie dlaczego zdjęcia noworodków wykonywane są głównie w trakcie snu. Odpowiedź jest prosta. Fotografowanie noworodków z otwartymi oczami jest trudne gdyż maluszki, gdy nie śpią, wywijają bezwładnie rękami i nogami a na ich buzi pojawiają się często grymasy. Natomiast śpiące dzieci są bardzo elastyczne, podatne na układanie w różnych pozach a nierzadko same przyjmują cudownie słodkie ułożenia znane im dobrze z życia płodowego.  

Sesję noworodkową warto zarezerwować na spokojnie jeszcze w okresie ciąży (telefonicznie lub mailowo), a po przyjściu maluszka na świat jedynie uszczegółowić ze mną termin. 

Fotografia noworodkowa - gdzie?

Sesja odbywa się w moim studio we Wrocławiu. Tu posiadam różne akcesoria oraz sprzęt fotograficzny potrzebne do wykonania profesjonalnych zdjęć maleństwa. Na czas sesji, pomieszczenia, w których przebywamy są mocno dogrzewane, tak aby maluszek czuł się komfortowo nawet gdy pozuje bez ubranek:). Dokładam wszelkich starań, aby zapewnić  jak najwygodniejsze warunki do karmienia i przewijania dziecka a także dbam o zachowanie zasad bezpieczeństwa w trakcie trwania sesji.

Fotografia noworodkowa - co ze sobą zabrać? 

Do sesji przygotowuję akcesoria typu: czapeczki, opaski, kosze, owijki a także tła i materiały. Dlatego rodziców proszę jedynie o przyniesienie:

-kocyków do owijania maluszka w przerwach,

-zapasu pieluszek,

-rzeczy potrzebnych do pielęgnacji, w tym szczotkę do włosków,

-koniecznie: spokój i dobry humor:)

 

Czas trwania sesji 2 - 5 godzin.PROFESJONALNA FOTOGRAFIA NOWORODKOWA - sesja noworodkowa Wrocław